PL
EN

STRONA GŁÓWNA


 1 2 3 > »

    Wyniki zawodów 2021    


Kinga Tomaszewicz i Maksymilian Osuch złotymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Na torach „LKS Łucznik Żywiec” w dniach 30.07-1.08.2021 r. rozegrano LXX Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie.Wśród juniorek triumfowała Kinga Tomaszewicz (LKS Łucznik Żywiec), która w finale pokonała Zuzannę Bączyk (SŁ Marymont Warszawa) a o zwycięstwie zadecydowała jedna strzała. Po bardzo wyrównanym pojedynku zawodniczki strzelały baraż, który zakończył się trafieniami 9:9 a strzała zawodniczki z łucznika znalazła się bliżej środka tarczy.

981

Kinga Tomaszewicz - LKS Łucznik Żywiec - złoty medal

W kategorii juniorów nie zabrakło niespodzianek w pojedynku finałowym spotkali się Maksymilian Osuch (AZS OŚ Surma Poznań) z Miłoszem Olczakiem (LKS Mazowsze Teresin). Pojedynek zakończył się wynikiem 6:4 dla łucznika z Poznania.

982

Maksymilian Osuch - AZS OŚ Surma Poznań - złoty medal

W kategorii zespołowej juniorek złoty medal wywalczyły zawodniczki z Mazowsza Teresin, które w finale pokonały zawodniczki gospodarzy 5:4.

985

Zespół juniorek LKS Mazowsze Teresin

Wśród juniorów nie zawiedli gospodarze pokonując 6:0 reprezentantów Kieleckiej Stelli.

984

Zespół juniorów - LKS Łucznik Żywiec

Gospodarze również triumfowali w mikście 6:0 z Unią Pielgrzymka.

983

Żywiecki Mikst - Filip Łazowski, Karolina Jurasz

Juniorki indywidualnie:

  1. 1.Tomaszewicz Kinga – LKS Łucznik Żywiec
  2. 2.Bączyk Zuzanna – SŁ Marymont Warszawa
  3. 3.Babiak Natalia – UKS Tramp Jarosław, Kaczmarek Natalia – KS Płaszowianka Kraków

987Podium juniorek

Juniorzy indywidualnie:

  1. 1.Osuch Maksymilian – AZS OŚ Surma Poznań
  2. 2.Olczak Miłosz – LKS Mazowsze Teresin
  3. 3.Ostasz Bartłomiej – KS Agros Zamość, Nowak Łukasz – KS Społem Łódź

986

Zespoły juniorki

  1. 1.LKS Mazowsze Teresin: Małolepsza Maria, Woźniak Iza, Rutkowska Aleksandra
  2. 2.Łucznik Żywiec II: Hankus Oliwia, Jurasz Karolina, Sawicka Anna
  3. 3.MLKS Czarna Strzała Bytom: Stach Martyna, Michalska Natalia, Krochmalska Zuzanna, KS Społem Łódź: Nowak Dominika, Skerlik Anastasiia, Lipska Wiktoria

990

Zespoły juniorzy:

  1. LKS Łucznik Żywiec: Łazowski Filip, Kupczak Konrad, Wojtala Adam
  2. KS Stella Kielce: Soboń Paweł, Dziedzic Wiktor, Gil Radosław
  3. LKS Łucznik Żywiec II: Mędrzak Mateusz, Dovgan Ostap, Hudyma Bohdan, MLKS Dąbrovia Dąbrowa T.: Szczebak Kamil, Kaliciński Wiktor, Łabuz Konrad.

991

Miksty:

  1. LKS Łucznik Żywiec: Jurasz Karolina, Łazowski Filip
  2. GLKS Unia Pielgrzymka: Kędzierska Małgorzata, Chojecki Miłosz
  3. LKS Mazowsze Teresin: Małolepsza Maria, Kryszakiewicz Krystian, UKS Talent Wrocław: Goclon Weronika, Naścior Andrzej

992


988

Zuzanna Bączyk - srebrny medal w kategorii juniorek


989

Olczak Miłosz - srebrny medal w kategorii juniorów

Reprezentacja na Igrzyska Paraolimpijskie trenuje w Cetniewie

Reprezentacja na Igrzyska Paraolimpijskie trenuje w Cetniewie   W ośrodku przygotowań olimpijskich COS Cetniewo swoje przedostanie zgrupowanie przed wylotem do Tokio odbywa kadra osób niepełnoprawnościami. Wśród nich są Milena Olszewska i Łukasz Ciszek nasi reprezentanci na Igrzyska. Trenerzy Ryszard Pacura i Ryszard Olejnik czuwają nad optymalnym przygotowaniem zawodników. ...   [ więcej ]
 Reprezentacja na Igrzyska Paraolimpijskie trenuje w Cetniewie


SYLWIA ZYZAŃSKA I SŁAWOMIR NAPŁOSZEK ROZPOCZYNAJĄ STRZELANIA POJEDYNKÓW ELIMINACYJNYCH TOKIO 2020


974 975

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych Wrocław 9-15.08.2021 r. - łuk klasyczny

Juniorzy:   Chojecki Miłosz Łazowski Filip Bąk Jakub   Juniorzy młodsi:   Kultys Jakub Wider Maksymilian Sputo Jerzy   Juniorki:   Bączyk Zuzanna Stach Martyna Kędzierska Małgorzata     Juniorki młodsze:   Bargiel Joanna Matuszek Tacjana Siwak Weronika...   [ więcej ]

Lista uczestników zgrupowania szkoleniowego KN ON - Cetniewo 25.07-2.08.2021

1. Olszewska Milena2. Ciszek Łukasz3. Markitantova Ksenia4. Chmielewski Marcin5. Jacniacki PiotrTrenerzy:Pacura RuszardOlejnik Ryszard...   [ więcej ]


 Nasi olimpijczycy rozpoczynają zmagania podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio! 

 

972


973

Piątek 23 lipca:
- godzina 2:00 Sylwia Zyzańska
- godzina 6:00 Sławomir Napłoszek 

 Zmagania naszych zawodników można śledzić na żywo https://info.ianseo.net/?tourid=510

    Wyniki zawodów 2021    


Weronika Siwak i Jakub Bąk złotymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 

w łucznictwie.

964

Weronika Siwak - ULKS Zryw Dobrcz


965

Jakub Bąk - LKS Łucznik Żywiec


18 lipca 2021 w Dobrczu zakończyły się strzelania w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie.

Indywidualnie najlepiej spisali się Weronika Siwak (ULKS Zryw Dobrcz) i Jakub Bąk (LKS Łucznik Żywiec)

Weronika w finale pokonała zawodniczkę LKS Mazowsza Teresin Alicję Zygmunciak 6:0.

Kuba Bąk w pojedynku finałowym zwyciężył 6:4 z Kamilem Kądzielawą (MLKS Dąbrowa Tarnowska)

 

Na miejscach medalowych znaleźli się:

 

juniorki młodsze:

  • 1.Siwak Weronika – ULKS Zryw Dobrcz
  • 2.Zygmunciak Alicja – LKS Mazowsze Teresin
  • 3.Dylik Oliwia – LKS Mazowsze Teresin, Kutyła Urszula – UKS Tramp Jarosław

969


Juniorzy młodsi:

  • 1.Jakub Bąk – LKS Łucznik Żywiec
  • 2.Kądzielawa Kamil – MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
  • 3.Pilniak Mikołaj – UKS 95 Wrocław, Sroka Jakub – UKS Grot Ruda Ślaska

970

Zespoły juniorki młodsze:

  • 1.LKS Łucznik Żywiec
  • 2.Województwo Mazowieckie
  • 3.UKS Grot Ruda Śląska, Województwo Dolnośląskie 

966


Zespoły juniorzy młodsi:

  • 1.LKS Łucznik Żywiec
  • 2.UKS Grot Ruda Śląska
  • 3.Województwo Małopolskie, Województwo Wielkopolskie

967


Miksty:

  • 1.SŁ Marymont Warszawa
  • 2.Województwo Małopolskie
  • 3.LKS Łucznik Żywiec, Województwo Mazowieckie

968

 

 

    Kadra Narodowa    


RANKING KLUBÓW
Liczba zawodników w Kadrze Narodowej
na II półrocze 2021.

 

Miejsce

Klub

M

K

Razem

1

LKS Łucznik Żywiec

8

21

29

2

SŁ Marymont Warszawa

8

7

15

3

KS Społem Łódź

8

2

10

4

MLKS Czarna Strzała Bytom

6

3

9

5

UKS Talent Wrocław

3

5

8

6

AZS OŚ Surma Poznań

4

2

6

7

ULKS Zryw Dobrcz

2

3

5

8

MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

4

1

5

9

KS Stella Kielce

4

0

4

10

KS Płaszowianka Kraków

3

1

4

11

UKS Tramp Jarosław

0

4

4

12

GLKS Unia Pielgrzymka

2

1

3

13

UKS 95 Wrocław

2

1

3

14

UKS Grot Ruda Śląska

2

1

3

15

BKS Bydgoszcz

1

1

2

16

SNIS Błękit Gruszowiec

2

0

2

17

CWKS Resovia Rzeszów

1

1

2

18

MRKS Gdańsk

2

0

2

19

KS Agros Zamość

1

1

2

20

KS Hubertus Zalesie Górne

2

0

2

21

LKS JAR Kielnarowa

2

0

2

22

KS Obuwnik Prudnik

0

2

2

23

ROKIS Radzymin

1

0

1

24

SŁ Achilles Dobczyce

1

0

1

25

ULKS Sokole Oko Zawadka

1

0

1

26

KS Drukarz Warszawa

1

0

1

27

LZS SKS Raszówka

1

0

1

28

MKŁ Strzała Warszawa

1

0

1

29

UKS Luks Wrocław

0

1

1

30

UKS Świstrzały Białystok

0

1

1

31

KS Boruta Zgierz 

0

1

1

32

LKS Mazowsze Teresin

0

1

1

33

ULKS Sokole Oko Zawadka

0

1

1

34

KS Płaszowianka Kraków

0

1

1

Lista uczestników zawodów międzynarodowych - Śladami Rybaka - Police 23-25.07.2021

CISZEK ŁukaszOLSZEWSKA MilenaMARKITANTOVA KseniyaTrener: Ryszard Pacura...   [ więcej ]
    Kadra Narodowa    

Skład Kadry Narodowej Polskiego Związku Łuczniczego na II półrocze 2021

Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego Uchwałami nr 3/7/2021, nr 4/7/2021, nr 5/7/2021 z dnia 3 lipca 2021 roku zatwierdził skład Kadry Narodowej na II półrocze 2021 roku. ...   [ więcej ]
    Wyniki zawodów 2021    


SYLWIA ZYZAŃSKA I PIOTR STARZYCKI ZWYCIĘŻYLI W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW

 

W Gdańsku w dniach 2-4.07.2021 r. odbyły się 85 Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie.

 

Wśród kobiet złoty medal zdobyła Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec), która w finale pokonała Magdalenę Śmiałkowską (KS Społem Łódź) 6:0

961

Sylwia Zyzańska Mistrzyni Polski

Wśród mężczyzn złoto wystrzelał Piotr Starzycki, który w finale 6:2 pokonał Sławomira Napłoszka obaj z Marymontu Warszawa.

962

Piotr Starzycki Mistrz Polski 

 

Wyniki indywidualne kobiet:

 

  1. 1.Zyzańska Sylwia
  2. 2.Śmiałkowska Magdalena
  3. 3.Leśniak Natalia, Tobolewska Anna

 

Wyniki indywidualne wśród mężczyzn:

 

  1. 1.Starzycki Piotr
  2. 2.Napłoszek Sławomir
  3. 3.Kasprowski Oskar, Sierakowski Kacper
 

Wyniki zespołowe kobiet:

 
  1. 1.LKS Łucznik Żywiec
  2. 2.LKS Mazowsze Teresin
  3. 3.LKS Łucznik Żywiec II, MLKS Czarna Strzała Bytom
 

Wyniki zespołowe mężczyzn:

 
  • 1.SŁ Marymont Warszawa I
  • 2.ULKS Zryw Dobrcz
  • 3.LKS Łucznik Żywiec, SŁ Marymont Warszawa IV

 

Wyniki mikstów:

 

  • 1.LKS Łucznik Żywiec I
  • 2.LKS Łucznik Żywiec II
  • 3.LKS Łucznik Żywiec III, ULKS Zryw Dobrcz

 

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski Seniorów

 

Miejsce

Klub

Złoty

Srebrny

Brązowy

Razem

1

LKS Łucznik Żywiec

3

1

5

9

2

SŁ Marymont Warszawa

2

1

2

5

3

ULKS Zryw Dobrcz

 

1

2

3

4

KS Społem Łódź

 

1

 

1

5

LKS Mazowsze Teresin

 

1

 

1

6

MLKS Czarna Strzała Bytom

 

 

1

1


963

Legenda torów łuczniczych Barbara Ochocka nie żyje!

1 lipca w Poznaniu zmarła w wieku 74 lat sędzina klasy państwowej, długoletnia działaczka Wielkopolskiego i Polskiego Związku Łuczniczego Barbara Ochocka. 

Odszedł dobry człowiek, przez blisko 50 lat symbol perfekcyjnie przygotowywanych i prowadzonych zawodów łuczniczych na torach ukochanej Surmy i całego kraju. 

W latach „przed komputerowych” prawdziwa królowa komisji klasyfikacyjnych, perfekcyjna i wymagająca, ale zawsze uśmiechnięta służąca zawodnikom i trenerom. Nie znosząca bylejakości. Jej ciepło, sympatia przyczyniały się do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery na każdych bez wyjątku zawodach. 

Przez kilka kadencji była członkiem Polskiego Kolegium Sędziów, a przygotowywane przez Nią materiały szkoleniowe i oceny pracy sędziów cechował zawsze profesjonalizm i obiektywizm. Gdy podjęła decyzję o zakończeniu czynnego sędziowania uczyniła to w wielkim stylu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Gorzowie Wielkopolskim w 1997 roku. Przez wszystkie lata po zakończeniu każdej imprezy łuczniczej żegnając się z Basią czekaliśmy z niecierpliwością na spotkanie podczas kolejnych zawodów. Teraz żegnamy Ją już na zawsze, zachowując w pamięci obraz tej wyjątkowej, uśmiechniętej, pogodnej i dla wszystkich życzliwej osoby. 

Na niebieskich torach w lepszym z tych światów spotka swoich Przyjaciół, ukochanych Mamę Urszulę i Tatę Czesława, który Ją przyprowadził na łucznicze tory. 

A Basia będzie jak zawsze życzliwie spoglądać na zmagania kolejnych pokoleń łuczniczek i łuczników, niezmiennie życząc każdemu tylko dziesiątek. 

Żegnaj Basiu! Pogrążyłaś nas, swoją ukochaną Rodzinę, bliskich w bólu i smutku. Spoczywaj w Pokoju! Przyjaciele z torów łuczniczych.

Ostatnie Pożegnanie śp. Barbary w piątek 9 lipca o godz. 12.30 na Cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. 


 1 2 3 > »
II Runda Pucharu Europy Juniorów
Zagraniczne:  Bukareszt (RO)
Termin:   02-07.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Krajowe:  Bytom (PL)
Termin:   07-08.08
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Młodzieżowcy,
Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych
Krajowe:  Wrocław (PL)
Termin:   09-15.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy, Jun. Młodsi,
IV Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów i IV Runda Drużynowych Mistrzostw Polski Ekstraklasa Łucznicza i I Liga Łucznicza
Krajowe:  Głuchołazy (PL)
Termin:   21-22.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,