Strona główna

[ 25-07-2018, 22:00 ]

KOMUNIKAT OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

BYTOM 20-22.07.2018 r.

W dniach 20 – 22.07.2018 r. na stadionie GKS Rozbark odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie połączona z Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych 2018.

Zwycięzcami w konkurencji indywidualnej zostali Święcka Weronika – KS Obuwnik Prudnik i Antoni Kozłowski UKS Talent Wrocław.

Święcka Weronika zajmująca VII miejsce z wynikiem 1256 pkt. po rundzie kwalifikacyjnej pokonała kolejno w rundzie eliminacyjnej: Hannę Mika 7:3, Sylwię Ozga 6:2, Kingę Czarnik 6:2, Natalię Kaczmarek 6:2 (w półfinale) a w finale Laurę Dullas zawodniczkę Marymontu Warszawa 7:3. Brązowe medale wywalczyły Natalia Kaczmarek – Płaszowianka oraz Julia Oberda Agros Zamość.

Złota medalistka Weronika Święcka

Srebrna medalistka Laura Dullas

Brązowa medalistka Natalia Kaczmarek

Brązowa medalistka Julia Oberda

Antoni Kozłowski zajmujący VI miejsce po kwalifikacjach z wynikiem 1261 pkt. w drodze po złoty medal pokonał kolejno: Mateusza Przybylskiego 6:0, Jakuba Filipowicza 6:4, Mateusza Mędrzaka 6:2, Andrzeja Neściora 6:0 (w półfinale) a w pojedynku finałowym Michała Rytlewskiego z MRKS-u Gdańsk zdobywcę srebrnego medalu. Brązowe medale zdobyli Karol Kępa – MGOKIS Dobczyce i Andrzej Neścior KS AGROS Zamość.

Złoty medalista Antoni Kozłowski

Srebrny medalista Michał Rytlewski

Brązowy medalista Karol Kępa

Brązowy medalista Andrzej Neścior

W konkurencji zespołowej dziewcząt złoty medal zdobyły zawodniczki KS Obuwnik Prudnik w składzie: Święcka Weronika, Pintak Paulina, Woźniak Aleksandra i Kociuga Natalia pokonując w finale zespół Łucznika Żywiec w składzie: Jurasz Karolina, Waligóra Łucja, Misiura Joanna. Brązowe medale dla zespołów woj. Łódzkiego oraz KS Płaszowianka Kraków.

Medalistki w konkurencji zespołowej dziewcząt

W konkurencji zespołowej chłopców złoty medal zdobyli zawodnicy z Łucznika Żywiec w składzie: Łazowski Filip, Mędrzak Mateusz, Wojtala Adam, Kastelik Piotr pokonując w finale zespół KS AGROS Zamość w składzie: Neścior Andrzej, Ostasz Bartłomiej, Momot Piotr. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy woj. Dolnośląskiego I i Pomorskiego.

Medaliści w konkurencji zespołowej chłopców

W konkurencji zespołowej mikst złoty medal zdobyli Jurasz Karolina i Łazowski Filip z Łucznika Żywiec pokonując w fiale mikst Talentu Wrocław w składzie Goclon Weronika i Kozłowski Antoni. Brązowe medale Łucznik Żywiec II oraz KS AGROS Zamość.

Złoci medaliści w konkurencji mikst: Karolina Jurasz i Filip Łazowski

Trener Kazimierz Kocik z Weroniką Święcką

Zwycięzcy w kategorii klubów

Zwycięzcy w kategorii województw

Klasyfikacja medalowa Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przedstawia się następująco