Strona główna

Znakomity występ Reprezentacji Polski ON w Novym Mescie

[ 8-07-2018, 22:17 ]
Znakomity występ Reprezentacji Polski ON  w Novym Mescie

Z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem wraca reprezentacja Polski ON z II Rundy Pucharu Europy Nove Mesto Nad Metuji.
W pucharze wystartowali reprezentanci 32 krajów w tym 10 z poza Europy, miedzy innymi reprezentanci  Korei, USA, Iranu, Indii, Mongolii. Indywidualnie Złoto dla Mileny Olszewskiej, która w finale pokonała dwukrotną złotą medalistę Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu  2012  Zahre Nematii, uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 roku. W finale mikstu Milena i Paweł Daleszyński pokonali zawodników z Iranu 5:3. Brąz dla zespołu w składzie P. Daleszyński I. Kapusta, P. Sawicki, którzy po bardzo wyrównanym pojedynku  w barażu 28 :26 pkt pokonali zespół Iranu. Indywidualnie najwyższe miejsce dla Piotra Sawickiego, który zawody ukończył na V m. Na uwagę zasługuje dobry występ debiutanta w zawodach międzynarodowych Marcina Chmielewskiego, który swoje zmagania zakończył na miejscu IX. Najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii łuków bloczkowych był Adam Dudka który w końcowej klasyfikacji zajął IX miejsce w śród 52 zawodników startujących w konkurencji. Drużyna łuczników bloczkowych swoje zmagania zakończyła na 6 miejscu, w której na uwagę zasługuje udany debiut w strzelaniach drużynowych  Marcina Łabudy. W finale Pucharu Europy Indywidualnie I miejsce dla Mileny Olszewskiej i II miejsce dla mikstu, w którym z Mileną  występował Ireneusz Kapusta..