PL
EN

STRONA GŁÓWNA


 « < 2 3 4 5 > »

Kandydaci na Prezesa Polskiego Związku Łuczniczego


KANDYDACI NA STANOWISKO PREZESA
POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁUCZNICZEGO

 

Polski Związki Łuczniczy informuje, że w wymaganym terminie do 31.05.2021 wpłyneły następujące kandydatury na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Łuczniczego (kolejność wg. daty wpływu)

 

1. Józef Baściuk

2. Włodziemierz Schmidt

3. Leszek Stempel

4. Jacek Trojnar

5. Justyna Chmielewska-Uss

 

 

Wiceprezes ds. organizacyjnych

Dawid Michalski


948



WIELKIE GRATULACJE



     LKS „Łucznik-Żywiec” składa gratulacje dla najlepszego polskiego trenera
w łucznictwie Adama Pazdyki za ogromne sukcesy sportowe Jego wychowanków na Mistrzostwach Europy Seniorów w Antalyi.

     Szczególne słowa uznania należą się trenerowi za najlepsze i optymalne przygotowanie techniki strzelania u najlepszego polskiego łucznika
Kacpra Sierakowskiego.

     Dowodem ogromnej pracy zawodnika i trenera z SŁ „Marymont” Warszawa jest zdobyty medal brązowy w konkurencji mikst wraz z Magdaleną Śmiałkowską ze „Społem” Łódź oraz 5-te miejsce w konkurencji indywidualnej i 6-te miejsce
w konkurencji drużynowej Kacpra Sierakowskiego wraz z kolegą klubowym Sławomirem Napłoszkiem i Markiem Szafranem ze „Społem” Łódź.

     Osiągnięte sukcesy na ME w Antalyi warszawskiego zawodnika są największymi zdobyczami sportowymi w polskim męskim łucznictwie od roku 2012 /srebrny medal na ME w Amsterdamie w mikście Anny Szukalskiej
i Piotra Nowaka/.

     5-te miejsce zdobyte indywidualnie przez Kacpra Sierakowskiego to największy sukces łucznika od roku 2008 /brązowy medal Rafała Dobrowolskiego na ME we Francji/.

     Życzymy zdobycia kwalifikacji olimpijskich w konkurencji drużynowej.



     Żywiec, dnia 7.06.2021
Prezes                    
LKS „Łucznik-Żywiec”        
Jan Lach                  


REPREZENTACJA POLSKI Z DWOMA MEDALAMI POWRÓCIŁA DO KRAJU Z MISTRZOSTW EUROPY ANTALYA 2021

946

 

6 czerwca o godzenie 23:55 do kraju powrócili polscy łucznicy po udanym starcie na Mistrzostwach Europy Antalya 2021. Na lotnisku w Katowicach powitali ich przedstawiciele Polskiego Związku Łuczniczego Wiceprezes Dawid Michalski oraz Kierownik Wyszkolenia Jacek Maciaszek.

 

Polacy zdobyli 2 brązowe medale:

 

Magdalena Śmiałkowska i Kacper Sierakowski w konkurencji mikst – łuk klasyczny

Łukasz Przybylski indywidualnie w konkurencji – łuk bloczkowy

 

Oprócz medali nasi zawodnicy wywalczyli bardzo dobre lokaty:

5 miejsce indywidualnie w konkurencji łuk klasyczny – Kacper Sierakowski

9 miejsce indywidualnie w konkurencji łuk klasyczny – Magdalena Śmiałkowska

6 miejsce zespołowo mężczyźni: Sierakowski Kacper, Sławomir Napłoszek, Marek Szafran


Pełne zestawienie wyników można znaleźć pod linkiem: http://info.ianseo.net/Search/InfoTeam.php?Id=25059

Zawodnikom dziękujemy za walkę, a trenerom kadry i trenerom klubowym za ich przygotowanie.


947


SIERAKOWSKI I ŚMIAŁKOWSKA WRACAJĄ DO KRAJU Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY ANTALYA 2021

Polski mikst w składzie: Magdalena Śmiałkowska i Kacper Sierakowski brązowymi medalistami Mistrzostw Europy Antalya 2021


Polacy w małym finale pokonali reprezentacje Turcji 6:0

944
943
942


ŁUKASZ PRZYBYLSKI BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY ANTALYA 2021

w konkurencji łuk bloczkowy


939


Po pełnym emocji pojedynku Łukasz Przybylski zwyciężył z reprezentantem Niemiec Timem Krippendorfem 143:142. To największy sukces zawodnika klubu A3D Toszek Boguszyce i historyczny medal dla Polski.

Gratulujemy!

940
    Wyniki zawodów 2021    


KACPER SIERAKOWSKI PIĄTY W MISTRZOSTWACH EUROPY

 

 

Kacper Sierakowski i męska drużyna w składzie: Sławomir Napłoszek, Kacper Sierakowski i Marek Szafran zaliczyli udany występ w Mistrzostwach Europy Seniorów w tureckiej Antalayi.

Zespół mężczyzn zakończył rywalizację na 6 miejscu ulegając w drodze do finałowej czwórki reprezentacji Ukrainy 1:5. 

Indywidualnie bardzo dobrze spisał się Kacper Sierakowski, który w 1/4 fianłu musiał uznać wyższość Moritz Wiesera (Niemcy) i zakończył Mistrzostwa Europy na 5 miejscu!

również uległ w 1/4 finału niemcowi Mortiz Wieser

 

 


JUŻ DZIŚ NASZA REPREZENTACJA ROZPOCZNIE ZMAGANIA W MISTRZOSTWACH EUROPY

 

Już dziś (1 czerwca) nasza reprezentacja rozpocznie zmagania podczas Mistrzostw Europy w Antalyi (Turcja). Podczas tych zawodów rozegrany będzie Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

 

Skład Reprezentacji: 

- łuki klasyczne: 

kobiety: Magdalena Śmiałkowska, Anna Tobolewska, Sylwia Zyzańska

mężczyźni: Sławomir Napłoszek, Kacper Sierakowski, Marek Szafran

- łuki bloczkowe:

kobiety: Małgorzata Kapusta, Ksenia Markitantova, Anna Stanieczek

mężczyźni: Krzysztof Gorczyca, Przemysław Konecki, Łukasz Przybylski

 

Wyniki można śledzić on-line: http://info.ianseo.net/?tourid=499

 

    Kadra Narodowa    


REPREZENTACJA POLSKI NA MISTRZOSTWA EUROPY ANTALYA 2021

Łuk klasyczny

936 934
Magdalena Śmiałkowska – KS Społem Łódź Sylwia Zyzańska - LKS Łucznik Żywiec
935 932
Anna Tobolewska - ULKS Zryw Dobrcz Sławomir Napłoszek - SŁ Marymont Warszawa
931 930
Kacper Sierakowski - SŁ Marymont Warszawa Marek Szafran - KS Społem Łódź
    Wyniki zawodów 2021    


PRZEMYSŁAW KONECKI ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL PODCZAS ZAWODÓW I RUNDY PUCHARU EUROPY JUNIORÓW W CATEZ

929

22 maja 2021 swój start w Pucharze Europy Juniorów – Catez Słowenia zakończyli juniorzy i juniorzy młodsi.

Indywidualnie najwyżej uplasował się Przemysław Konecki – Orlik Goleszów /łuk bloczkowy/. Nasz reprezentant na Mistrzostwa Europy Seniorów zajął wysokie 3 miejsce. 

Indywidualnie wśród juniorek /łuk klasyczny/ najwyżej sklasyfikowane zostały Zuzanna Bączyk – SŁ Marymont Warszawa i Wider Aleksandra – LKS Łucznik Żywiec - 9 miejsce. Z tym samym rezultatem rywalizację ukończył Wojciech Tokarz – MLKS Czarna Strzała Bytom.W śród juniorek młodszych najlepiej strzelała Joanna Bargiel – LKS Łucznik Żywiec, która również zajęła 9 miejsce.

W rywalizacji zespołowej niewiele zabrakło do miejsca medalowego drużyny juniorów i juniorek młodszych wywalczyły 4 miejsca.

 Wyniki wszystkich naszych zawodników można znaleźć na: http://info.ianseo.net/Search/InfoTeam.php?Id=25040


Lista uczestników Turnieju kwalifikacyjnego Tokio 2020 Paryż 17-22.06.2021

1. Zyzańska Sylwia2. Śmiałkowska Magdalena3. Napłoszek Sławomir4. Szafran Marek5. Sierakowski Kacper...   [ więcej ]

Lista uczestników zgrupowania KN w Szczyrku 11-16.06.2021

1. Zyzańska Sylwia2. Tobolewska Anna3. Szafran Marek Trener Piotr Piątek...   [ więcej ]

Lista uczestników konsultacji szkoleniowej KN ON w dniach 11-13.06. 2021 Kraków i Żywiec

KRAKÓW1.MARKITANTOVA Kseniya2.PIOTROWSKI Wojciech 3.JACNIACKI Piotr4.DUDKA Dorota5.DUDKA Adamtrener;PACURA Ryszard ŻYWIEC   1.Olszewska Milena2.CISZEK Łukasz3.SAWICKI Piotr. 4.CHMIELEWSKI MarcintrenerRyszard Olejnik...   [ więcej ]

Lista uczestników zgrupowania szkoleniowego KN ON 24-29.05.2021-Szczyrk

1. Ksenia MarkitantovaTrener: Ryczard Pacura od 27.05.2021...   [ więcej ]

Lista uczestników zgrupowania szkoleniowego KN ON 24-30.05.2021 COS Spała

1. Dorota Dudka2. Dudka Adam3. Milena Olszewska4. Marcin Chmielewski5. Piotr Sawicki 6. Wojciech Piotrowski7. Jakub Byś8. Łukasz Ciszek9. Jachnicki Piotrtrenerzy:Ryszard OlejnikRyszard PacuraMarek Olszewski ...   [ więcej ]

Kurs sędziowski Kielce

Uwaga Odłożony termin kursu sędziowskiego zostanie przeprowadzony w dniach 29-30 maja br. godz. 10.oo. Miejsce oraz warunki pozostają bez zmian.Prosimy o potwierdzenie wcześniej złożonych deklaracji uczestnictwa w kursie.Tadeusz Jawor...   [ więcej ]

Lista zawodników powołanych ME Antalya w dniach 29.05 - 6.06.2021

  Przybylski Łukasz Konecki Przemysław Gorczyca Krzysztof Stanieczek Anna Kapusta Małgorzata     Trener: Józef Baściuk...   [ więcej ]

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie w Szczyrku w dniach 25-29.05.2021 r.

  Zyzańska Sylwia Tobolewska Anna Śmiałkowska Magdalena Sierakowski Kacper Napłoszek Sławomir Szafran Marek Zgrupowanie rozpocznie się od obiadu  godz. 13:00     Trener: Piotr Piątek...   [ więcej ]


JUŻ DZIŚ ZMAGANIA ROZPOCZYNAJĄ NASI REPREZENTANCI

 

18 maja do sportowej rywalizacji staną nasi reprezentacji: seniorzy, juniorzy i kadeci podczas dwóch zagranicznych startów.

 

W szwajcarskiej Lozzanie w 2 Rundzie Pucharu Świata Seniorów wystaruje 8 zawodników z naszego kraju, w składzie; 

- kobiety: Wioleta Myszor, Magdalena Śmiałkowska, Anna Tobolewska i Sylwia Zyzańska, 

- mężczyźni: Oskar Kasprowski, Sławomir Napłoszek, Kacper Sierakowski i Marek Szafran, 

Wyniki można śledzi online: http://info.ianseo.net/?tourid=497

 

W słoweńskim Catez w 1 Rundzie Pucharu Europy Juniorów wystaruje 16 zawodników z naszego kraju, 

- juniorzy - Zuznna Bączyk, Natalia Michalska, Martyna Stach, Aleksandra Wider, Paweł Ceklarz, Karol Kępa, Konrad Kupczak, Wojciech Tokarz i Przemysław Konecki (łuk bloczkowy)

- kadeci - Joanna Bargiel, Tacjana Matuszek, Maja Rakowska, Weronika Siwak, Kamil Kądzielawa, Jakub Kultys, Kazimierz Wider. 

Wyniki można śledzi online: http://info.ianseo.net/?tourid=498

 

 

 

 


 « < 2 3 4 5 > »
II Runda Pucharu Europy Juniorów
Zagraniczne:  Bukareszt (RO)
Termin:   02-07.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Krajowe:  Bytom (PL)
Termin:   07-08.08
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Młodzieżowcy,
Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych
Krajowe:  Wrocław (PL)
Termin:   09-15.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy, Jun. Młodsi,
IV Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów i IV Runda Drużynowych Mistrzostw Polski Ekstraklasa Łucznicza i I Liga Łucznicza
Krajowe:  Głuchołazy (PL)
Termin:   21-22.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,