PL
EN

Strona główna

Wrocław zorganizuje World Games 2017!

[ 12-01-2012, 23:18 ]Za 5 lat Wrocław zorganizuje igrzyska sportów nieolimpijskich. Decyzję o przyznaniu prawa do organizacji imprezy stolicy Dolnego Ślą…ska ogłoszono o godzinie 12 w Lozannie. Pokonaliśmy Budapeszt, Kapsztad, który też był jednym z rywali Wrocławia, wycofał się w środę.

Polski Zwią…zek Łuczniczy również miał swój przyczynek w tym sukcesie, co przez chwilę widać na filmie... Łucznictwo bloczkowe ma swoją… imprezę główną…, do której można już zaczą…ć przygotowania.

Czym są… igrzyska sportów nieolimpijskich? Podczas imprezy sportowcy zmagają… się w dyscyplinach, które prawie każdy dobrze... zna. - To choćby klasyczne przecią…ganie liny, karate, sumo, paintball, skoki spadochronowe, rugby, aikido, wspinaczka, squash, bowling, sporty taneczne czy popularny bilard.

World Games są… organizowane cyklicznie od 1981 roku co cztery lata pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ostatnie w 2009 roku odbyły się w Kaohsjung na Tajwanie, najbliższe, w 2013 roku zaplanowano w Cali w Kolumbii. Koszt organizacji imprezy oceniany jest na około 30 mln dolarów.II Runda Pucharu Europy Juniorów
Zagraniczne:  Bukareszt (RO)
Termin:   15-20.07
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy, Jun. Młodsi,
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
Krajowe:  Gorzów Wielkopolski (PL)
Termin:   19-21.07
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Jun. Młodsi,
LXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów
Krajowe:  Kraków (PL)
Termin:   26-28.07
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Krajowe:  Dobrcz (PL)
Termin:   03-04.08
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy,