PL
EN
 

Organizacja szkolenia BP w 2017

Grupa szkolenia olimpijskiego "Tokio 2020"

[ 29-05-2017, 21:55 ]



Polski Związek Łuczniczy informuje kluby sportowe o kryteriach opracowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dotyczących zasad kwalifikacji zawodniczek i zawodników Polskich Związków Sportowych do grupy szkolenia olimpijskiego „Tokio 2020”.

Na podstawie tych kryteriów Polski Związek Łuczniczy wystąpił z pismem do Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki o pozytywne zaakceptowanie przedstawionych przez Związek szkoleniowych uzasadnień dla 20 zawodniczek i zawodników.

Ministerstwo Sportu i Turystyki swoją decyzją zawartą w piśmie z dnia 7.04.2017r, otrzymanego przez PZŁucz. w dniu 18.04.2017r. zakwalifikowało do grupy szkolenia olimpijskiego najlepszych 10-ciu zawodników, którzy spełnili regulaminowe kryteria na podstawie swoich wysokich wyników sportowych na arenie międzynarodowej w latach poprzedniego cyklu olimpijskiego.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zakwalifikowało do grupy „B’’ i „C” zawodników:

Grupa „B1

Paweł Marzec

Talent Wrocław

Grupa „B2

Sylwia Zyzańska

Łucznik Żywiec

 

Natalia Leśniak

Łucznik Żywiec

 

Wioleta Myszor

Łucznik Żywiec

 

Karolina Farasiewicz

Obuwnik Prudnik

 

Karina Lipiarska-Pałka

Grot Zabierzów

 

Kacper Sierakowski

Marymont Warszawa

Grupa „C”

Magdalena Śmiałkowska

Społem Łódź

 

Anna Tobolewska

Zryw Dobrcz

 

Marek Szafran

Społem Łódź



Natomiast nie uzyskało akceptacji na włączenie do grupy szkolenia olimpijskiego - 10-ciu naszych kandydatów:

Sławomir Napłoszek

Marymont Warszawa

Maciej Fałdziński

Stella Kielce

Damian Goły

Łucznik Żywiec

Adam Jurzak

Unia Pielgrzymka

Milena Barakońska

Obuwnik Prudnik

Joanna Rząsa

Łucznik Żywiec

Monika Jurzak

Unia Pielgrzymka

Małgorzata Trojnar

Resovia Rzeszów

Kasper Helbin

Obuwnik Prudnik

Sławomir Michalak

Rokis Radzymin



Do niniejszej informacji załączamy wyciąg z kryteriów MSiT ujęty w Dziennika Urzędowym Ministra Sportu i Turystyki, poz. 32, str. 4 oraz kserokopie pisma DSW Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wykaz plików:

Dokumenty w załączniku PDF DOC XLS ZIP

Międzynarodowe Zawody Halowe '24h'
Krajowe:  Radzymin (PL)
Termin:   02-03.12
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy, Jun. Młodsi,
Międzynarodowe Zawody Mikołajkowe
Krajowe:  Kielce (PL)
Termin:   08-10.12
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,
Berlin OPEN
Zagraniczne:  Berlin (DE)
Termin:   08-10.12
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,