EN

Komunikaty z ostatniej chwili

Dwie kwalifikacje indywidualne na Igrzyska Europejskie Mińsk 2019

[ 2-09-2018, 21:49 ]

Dwa miejsca dla Polski wywalczyli na Mistrzostwach Europy w Legnicy Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec i Kacper Sierakowski– SŁ Marymont Warszawa. Sylwia zdobyła kwalifikację podczas zawodów natomiast Kacper musiał rywalizować w dodatkowym turnieju kwalifikacyjnym. Dzięki bardzo dobrej postawie zawodnik Marymontu pokonał najpierw Czecha Jana Vozecha 7:3, następnie Portugalczyka Luisa Goncalvesa 6:3 a w finale turnieju przegrał z Węgrem Banda Arpadem 0:6 ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Na obecną chwilę mamy zagwarantowane udział w trzech konkurencjach w Mińsku:

·        Łuk klasyczny kobiet

·        Łuk klasyczny mężczyzn

·        Łuk klasyczny mikst

O miejsca dla zespołów  będziemy walczyć podczas zawodów Pucharu Europy w Rumunii w 2019 roku.

Bardzo dobrze w turnieju kwalifikacyjnym spisywał się również nasz najlepszy bloczkowiec Łukasz Przybylski (9 zawodnik Mistrzostw Europy) , który ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu.