PL
EN

Komunikaty z ostatniej chwili

Po rundzie eliminacyjnej drużynowo na MŚ

[ 6-07-2011, 17:45 ]
Po rundzie eliminacyjnej drużynowo na MŚMikst w składzie Justyna Mospinek i Jacek Proć wywalczyli mozliwość walki o brą…zowy medal Mistrzostw Świata w Turynie. W "małym" finale 10 lipca o 10.00 spotkają… się z reprezentacją… Wielkiej Brytanii.

Drużyna kobiet uległa w 1/8 finału reprezentacji Ukrainy po strzelaniac barażowych 26-27, przy stanie pojedynku 211-211.

Drużyna mężczyzn została pokonana przez reprezentację USA 215 - 223 w tej samej fazie rozgrywek drużynowej rundy eliminacyjnej.

W zwią…zku z tym, że do pierwszej ósemki drużynowej rundy eliminacyjnej zakwalifikowali sie brytyjczycy (gospodarze IO w Londynie), zgodnie z regulaminem kwakifikacji do IO o 9 m rozegrały sier pojedynki zespołów męskich,które odpadły w 1/8 finału , na zasadzie 9-16 i tak dalej. Polscy zawodnicy w pierwszym pojedynku zmierzyli sie z zespołem Rosji w wygrali 222- 217, w jednej 1/2 finału pokonali zespół Japoni 222 - 214 i w finale spotali sie z zespołem Malezji, ulegajac mu 219 - 217. Tym sposobem Malezja zdobyła kwalifikacje do IO w Londynie.

U kobiet w 1/8 finału po rozegraniu pojedynków 3 zespoły miały baraże, kobiety Pol-  Ukr,  Italia - Gruzja i u mężczyzn Malezja. W barażu kazdy zawodnik strzela po jednej strzale i na to zespoł ma 60 sek. Po gwizdku sedziego na zegarach pokazało się 40 sek. Nie wszyscy to od razu zobaczyli i zaczeli strzelać. Polki też wystrzeliły 3 strzały ale już po ustalonym, nieregulaminowym czasie, przrgrywają…c z UKR . 28 - 25. Italia strzeliła 22 pkt a Gruzja tylko dwie strzały. Na poczatku sędziowie kazali im dostrzelić jedna strzałe i Gruzinki wygrały pojedynek( byli na IO). Trener Pacura nie patrzac na Włochów złożył protest na piśmie oskarzajac sędziów, ze wypatrzyli wynik zawodów. Po protescie Polski złozyli również Włosi i Malezja. Przerwa trwała godzinę. Wszyscy byli przesłuchiwani i jury apeal podjęło decyzje o powtórzeniu barażu. Oczywiscie protestowała Ukraina ale nie zmieniono decyzji i kazano im strzelać.  Niestety i tym razem ( a było to juz trzecie podejście ) Polska drużyna nie dała rady wygrać. 10/9/8 UKR i 9/9/8 Polski nie dało zwyciestwa i kwalifikacji.

II Runda Pucharu Europy Juniorów
Zagraniczne:  Bukareszt (RO)
Termin:   15-20.07
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy, Jun. Młodsi,
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
Krajowe:  Gorzów Wielkopolski (PL)
Termin:   19-21.07
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Jun. Młodsi,
LXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów
Krajowe:  Kraków (PL)
Termin:   26-28.07
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Krajowe:  Dobrcz (PL)
Termin:   03-04.08
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy,