PL
EN

Komunikaty z ostatniej chwili

Rekordowe Mistrzostwa

[ 26-08-2011, 18:33 ]
Rekordowe MistrzostwaNa dzień dzisiejszy (26 sierpnia) podczas Młodzieżowych Mistrzostwa Świata w Łucznictwie pobito 15 światowych rekordów! Co prawda Sekretarz Generalny Światowej Federacji Łuczniczej (FITA), Tom Dielen, kilkakrotnie podkreślał w dniu inauguracji Mistrzostw (22 sierpnia 2011 r.), że jest to impreza pod wieloma względami rekordowa (w osiemdziesięcioletniej historii Federacji nie zdarzyło się, by w Młodzieżowych Mistrzostwach brało udział aż 563 reprezentantów aż 56 państw świata), ale chyba nawet on nie spodziewał się, aż takich imponują…cych wyników.

Z 15 pobitych rekordów, aż 4 należą… do Koreanki Jeong Hwa Shin,  kadetki na łuku klasycznym, która w swojej kategorii ustrzeliła rekordy świata na odległości 60, 40 i 30 metrów. Ponadto na wszystkich czterech obowią…zują…cych odległościach zdobyła 1389 punktów. To tegoroczny rekord FITA. Na 144 strzały w środek tarczy posłała 100. Shin stała się maskotką… tegorocznych Mistrzostw i już teraz wiadomo, że będzie w finałach walczyła o złoto we wszystkich kategoriach indywidualnej, mixtów i drużyn!


Pozostałe rekordy świata:

Łuki bloczkowe indywidualne kobiet juniorów:

Alejandra Usquiano z Kolumbii w pojedynku finałowym 15 strzałami ustrzeliła 147 punktów, pobijają…c poprzedni rekord o 2.

Łuki bloczkowe indywidualne kobiet kadetek:

Clara Nieto Taladriz z Hiszpanii w pojedynku finałowym 15 strzałami ustrzeliła 146 punktów.

Łuki klasyczne mixty juniorów:

Weibin Dai i Jiani Zhu z P.R.China 16 strzałami wspólnie zdobyli 153 punkty.

Łuki bloczkowe mixty juniorów:

Wspólny rekord świata mixty z Holandii - Mikea Schloesserem i Inge Van Caspel, oraz mixty z USA Garretta Abernethy i Kendal Nicely. Obydwie reprezentacje zdobyły identyczną… ilość 156 punktów, oddają…c każda 16 strzałów.

Łuki bloczkowe mixty kadetów:

Bridger Deaton i Emily Fisher z USA 16 strzałow 155 punktów.

Łuki klasyczne indywidualne mężczyzn juniorów:

Seong Hoon Kim z Korei oddają…c 144 strzały zdobył 1351 punktów.

Łuki bloczkowe drużyna mężczyzn juniorów:

Marc Remie, Mike Schloesser i Colann Schreuders oddają…c każdy 72 strzały zdobyli jako drużna 2082 punkty, pobijają…c poprzedni rekord aż o 22 punkty.

Ponadto, w tej kategorii w meczach finałowych dwie drużyny ( z Kanady Keenan Brown, Michael Kupchanko, Christpher Perkins, oraz Holandii ponownie Marc Remie, Mike Schloesser i Colann Schreuders) oddają…c po 24 strzały (czyli po 8 na każdego zawodnika drużyny) ustanowiły identyczny rekord 232 punktów.

Na koniec łuki bloczkowe dryżyna mężczyzn kadetów:

Stephan Hansen, Simon Mikkelsen, oraz Peter Sigil z Danii, zdobyli w meczu finałowym, oddają…c jako drużyna 24 strzały, 231 punktów.

 

- Bardzo wysoki poziom i świetne warunki pogodowe dla łuczników komentuje Didier Mieville, rzecznik prasowy Międzynarodowej Federacji Łuczniczej (FITA). - To po prostu świetne Mistrzostwa.