PL
EN

Wyniki 2018

 1 2 >

[ 17-04-2018, 21:29 ]

KOMUNIKAT Z ZAWODÓW

Sylwia Zyzańska i Sławomir Napłoszek najlepsi w Prudniku



Na torach łuczniczych KS „Obuwnik” Prudnik odbyły się w dniach 14-15.04.2018r. zawody łucznicze – I Runda Pucharu Polski OPEN oraz I Runda Ekstraklasy Kobiet i Mężczyzn
i I Runda I Ligi Kobiet i Mężczyzn.


W zawodach wystartowało 63 mężczyzn i 44 kobiety ze wszystkich czołowych klubów łuczniczych w kraju. Dużą niespodziankę sprawił niespełna 17 letni zawodnik MGOKiS Dobczyce, wychowanek olimpijczyka z Moskwy, 6-cio krotnego Mistrza Polski Seniorów, trenera łucznictwa I klasy Krzysztofa Włosika – Karol Kępa. Wśród utytułowanych seniorów zajął wysoką 3-cią lokatę w końcowej klasyfikacji I Rundy Pucharu Polski.
Zwycięzcami zawodów zostali: wśród kobiet – Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec a wśród mężczyzn – Sławomir Napłoszek – SŁ Marymont Warszawa. Sylwia Zyzańska po strzelaniach kwalifikacyjnych 4x70m zajmowała miejsce 3 a Sławomir Napłoszek po tych strzelaniach prowadził. Wspomniany, utalentowany Karol Kępa zajmował miejsce 4.
Obowiązujący od ubiegłego roku czas strzelania 1 serii 6-cio strzałowej – 150 sek.
i 3 strzałowej – 90 sek. nie przeszkodził (a nawet pomógł) faworytom zawodów, ubiegłorocznym zwycięzcom Pucharu Polski: Sylwii i Sławomirowi w odniesieniu sukcesów w Prudniku.


Klasyfikacja „6” najlepszych po konkurencji 4x70m:
Kobiety

1. Joanna Rząsa – Łucznik Żywiec – 1250pkt.

2. Natalia Leśniak – Łucznik Żywiec – 1248pkt.

3. Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec – 1239pkt.

4. Karolina Farasiewicz – Obuwnik Prudnik – 1215pkt.

5. Karina Lipiarska-Pałka – Grot Zabierzów – 1205pkt.

6. Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź – 1198pkt.


Mężczyźni

1. Sławomir Napłoszek – Marymont Warszawa – 1304pkt.

2. Paweł Marzec – Talent Wrocław – 1281pkt.

3. Oskar Kasprowski – Łucznik Żywiec – 1267pkt.

4. Karol Kępa – MGOKiS Dobczyce – 1263pkt.

5. Marek Szafran – Społem Łódź – 1263pkt.

6. Mateusz Ogrodowczyk – Surma Poznań – 1261pkt.


W konkurencji IORWA w pojedynkach indywidualnych systemem „każdy z każdym” wystartowało najlepszych 16 kobiet i 16 mężczyzn z rankingu sumy punktów
w konkurencji 4x70m po 1 dniu zawodów. Po przeprowadzonych 15-stu pojedynkach
i wygranych w nich klasyfikacja najlepszej „6” w tej konkurencji wyglądała następująco:


Kobiety

Mężczyźni

1. Sylwia Zyzańska – 12 pojedynków wygranych

1. Sławomir Napłoszek – 14

2. Natalia Leśniak – 12

2. Paweł Marzec – 11

3. Magdalena Śmiałkowska – 11

3. Karol Kępa – 11

4. Joanna Rząsa – 10

4. Michał Basiuras – 11

5. Karina Lipiarska-Pałka – 10

5. Mateusz Ogrodowczyk – 10

6. Kamila Napłoszek – 8

6. Marek Szafran – 10

 

Końcowa klasyfikacja zawodów w Prudniku:

Kobiety

Mężczyźni

1. Sylwia Zyzańska – 35pkt.

1. Sławomir Napłoszek – 40pkt.

2. Natalia Leśniak – 32pkt.

2. Paweł Marzec – 32pkt.

3. Joanna Rząsa – 29pkt.

3. Karol Kępa – 26pkt.

4. Magdalena Śmiałkowska – 24pkt.

4. Michał Basiuras – 19pkt.

5. Karina Lipiarska-Pałka – 20pkt.

5. Marek Szafran – 19pkt.

6. Karolina Farasiewicz – 17pkt.

6. Mateusz Ogrodowczyk – 17pkt.



481
Sylwia Zyzańska

482
Sławomir Napłoszek

483
Natalia Leśniak

484
Paweł Marzec

485
Joanna Rząsa

486
Karol Kępa

 

    Następna Runda Pucharu Polski odbędzie się w Żywcu w dniach 5-6.05.2018r.
Będzie ona miała decydujący wpływ oraz wyniki uzyskane przez polskich zawodników podczas Pucharu Świata
w Szanghaju na wytypowanie reprezentacji na II Rundę Pucharu Świata w Antalyi w dniach 20-26.05.2018r.

 



EKSTRAKLASA ŁUCZNICZA
KOBIET I MĘŻCZYZN


W rozgrywkach I Rundy o drużynowe Mistrzostwo Polski wystąpiło 9 drużyn męskich i 7 kobiecych. Drużyny klubowe strzelały w składach 3 lub 4 osobowych. Na łączną punktację I Rundy składała się punktacja pomocnicza za strzelanie konkurencji 2x70m w sobotę i strzelanie zespołowe ZORWA systemem każdy z każdym. Suma punktów uzyskanych
w drużynie przez 3 najlepszych zawodników stanowiła o rankingu drużyn do punktacji a suma punktów za wygrane bezpośrednie pojedynki systemem setowym stanowiła o rankingu w tej konkurencji. W łącznej punktacji klasyfikacji po
I Rundzie wygląda następująco:
 

KOBIETY

1. LKS „Łucznik-Żywiec” – - 18 pkt. - S. Zyzańska, N. Leśniak, J. Rząsa, W. Myszor

2. KS Obuwnik Prudnik – - 13pkt. - M. Barakońska, K. Farasiewicz, D. Byra, D. Koszańska

3. KS Stella Kielce – - 10pkt. - M. Góral, A. Baran, O. Żelazna

4. SŁ Marymont Warszawa – - 10pkt. - K. Napłoszek, E. Sobieraj, L. Dullas

5. CWKS Resovia Rzeszów – - 9pkt. - M. Trojnar, M. Kocaj, J. Hejnosz

6. KS Agros Zamość – - 7pkt. - D. Domańska, J. Oberda, K. Biczak, K. Pyziak

7. MLKS Czarna Strzała Bytom – - 5pkt. - K. Szmit, A. Pieprzyca, N. Michalska


MĘŻCZYŹNI

1. KS Społem Łódź – - 16pkt. - M. Szafran, M. Basiuras, K. Siczek, K. Bem

2. SŁ Marymont Warszawa – - 16pkt. - S. Napłoszek, P. Starzycki, M. Zalewski, P. Sawicki

3. LKS Łucznik Żywiec – - 12pkt. - O. Kasprowski, K. Bizoń, F. Łazowski, S. Kurowski

4. KS Stella Kielce – - 9pkt. - M. Bucki, D. Szkuta, D. Kulik

5. AZS Oś Surma Poznań – - 9pkt. - M. Ogrodowczyk, K. Kasprzak, M. Malak, P. Daleszyński

6. ROKiS Radzymin – - 6pkt. - S. Michalak, R. Marcinkiewicz, A. Jeznach

7. MLKS Czarna Strzała Bytom – - 4pkt. - M. Turek, P. Łukasiewicz, J. Nowak, B. Kayser

8. CWKS Resovia Rzeszów – - 2pkt. - P. Czyż, T. Czyż, K. Malita

9. KS Obuwnik Prudnik – - 0pkt. - K. Helbin, K. Baurowicz, D. Suchiński  

 

 

Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.
Jacek Maciaszek

Protokół Halowych Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnością 24-25.03.2018 r. Kielce

[ 9-04-2018, 07:27 ]
Organizator Halowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych  Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce, przeprasza wszystkich, za nieterminową publikację  „Protokołu Halowych Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnością z dnia 24-25 marca 2018 r.”. Przyczyną przedmiotowych opóźnień było nieporozumienie pomiędzy Organizatorem a Sędzią głównym w kwestii „do kogo należy obowiązek przesłania wyżej wspomnianego protokołu do PZŁucz”....   [ więcej ]

[ 5-04-2018, 21:43 ]

PODSUMOWANIE SEZONU
HALOWEGO PZŁucz. - 2018


NAJWYŻSZE OSIĄGNIĘCIA


ARENA MIĘDZYNARODOWA
Halowe Mistrzostwa Świata – Yankton/USA – 14-19.02.2018r.
5 m-ce – Oskar Kasprowski – LKS „Łucznik-Żywiec”
9 m-ce – Sylwia Zyzańska – LKS „Łucznik-Żywiec”



ARENA KRAJOWA
Galeria Indywidualnych Halowych Mistrzów Polski – 2018

464
Filip Łazowski – LKS „Łucznik-Żywiec”

465
Małgorzata Sobieraj – PTG Sokół Radom

466
Magdalena Śmiałkowska – KS Społem Łódź

467
Marcin Czapczyk – Oś AZS Surma Poznań

468
Oskar Kasprowski – LKS „Łucznik-Żywiec”

469
Marlena Kocaj – CWKS Resovia Rzeszów

470
Filip Łazowski – LKS „Łucznik-Żywiec”

471
Paulina Pintak – KS Obuwnik Prudnik




KLASYFIKACJA MEDALOWA MISTRZOSTW POLSKI – 2018
RANKING NAJLEPSZYCH KLUBÓW

Supremacja łuczników z Żywca, z Łodzi i z Poznania

Miejsce

HMPS - Wilkowice 24-25.02, HMPMłiJ - Zamość 10-11.03,
HMPJmł. - Zgierz 17-18.03,

Złoty

Srebrny

Brązowy

1

LKS „Łucznik-Żywiec”

7

3

10

2

KS „Społem” Łódź

3

3

3

3

Oś AZS „Surma” Poznań

3

-

1

4

SŁ „Marymont” Warszawa

2

4

3

5

KS „Obuwnik” Prudnik

2

2

1

6

KS „Agros” Zamość

1

1

-

7

CWKS „Resovia” Rzeszów

1

1

-

8

PTG „Sokół” Radom

1

-

-

9

KS „Stella” Kielce

-

1

2

10

MLKS „Mazowsze” Teresin

-

1

2

11

KS „Drukarz” Warszawa

-

1

2

12

UKS „Grot” Zabierzów

-

1

-

13

GLKS „Zryw” Dobrcz

-

1

-

14

LKS „Jar” Kielnarowa

-

1

-

15

UKS „Talent” Wrocław

-

-

6

16

ROKIS Radzymin

-

-

2

17

GLKS „Unia” Pielgrzymka

-

-

1

18

KS „Chrobry” Głuchołazy

-

-

1

19

UKS „Grot” Ruda Śląska

-

-

1

20

KS „Płaszowianka” Kraków

-

-

1

21

UKS „Tramp” Jarosław

-

-

1

22

KS „Leśnik” Poznań

-

-

1

23

ŁKS „Sagit” Humniska

-

-

1

24

KSŁ „Mewa” Kołobrzeg

-

-

1

25

MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarn.

-

-

1




KATEGORIA ŁUKÓW BLOCZKOWYCH - 2018

Miejsce

Wilkowice, Zamość, Zgierz

Złoty

Srebrny

Brązowy

1

LKS „Łucznik-Żywiec”

3

4

5

2

UKS „Ósemka” Kraków

2

3

3

3

KS „Lew” Krynki

2

1

2

4

OSŁ „Strzelec” Legnica

1

2

2

5

ULKS „Zbójnik” Żywiec

1

1

3

6

SŁ „Marymont” Warszawa

1

1

2

7

KŁ „A3D Toszek”

1

1

1

8

LUKS „Orlik” Goleszów

1

-

-

9

UKS „Grot” Ruda Śląska

1

-

-

10

UKS „SMS MTB” Żywiec

-

-

2

11

KS „Płaszowianka” Kraków

-

-

1

12

MLKS „Mazowsze” Teresin

-

-

1

13

LZS „SKS” Raszówka

-

-

1

14

KS „Bobry” Jelenia Góra

-

-

1

Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.

Jacek Maciaszek

[ 26-03-2018, 14:43 ]

KOMUNIKAT

W hali OSiR w Prudniku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Halowe w konkurencji 4x70m + IORWA w dniach 24-25.03.2018r.
W zawodach wystartowało 41 zawodniczek i zawodników rywalizujących o zwycięstwo w zawodach, które gwarantowało zakwalifikowanie się do reprezentacji kraju na Puchar Świata w Szanghaju w dniach 23-29.04.2018r. Po strzelaniach kwalifikacyjnych w konkurencji 4x70m prowadzili zdecydowanie: Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź wynikiem 1304pkt. przed Kariną Lipiarską-Pałka – Grot Zabierzów 1292pkt. i Natalią Leśniak – Łucznik Żywiec 1278pkt. oraz Paweł Marzec – Talent Wrocław 1329pkt. przed Mateuszem Ogrodowczykiem – Oś AZS Surma Poznań 1306pkt. i Mateuszem Buckim – Stella Kielce 1300pkt.
Strzelanie pojedynków eliminacyjnych w niedzielę rozpoczęło się od sensacji w konkurencji kobiet, gdyż w 1/8 IORWA jedna
z faworytek zawodów – Karina Lipiarska-Pałka przegrała wynikiem 0 do 6pkt. z Adrianną Trzebińską – Talent Wrocław, która zajmowała dopiero 15 miejsce w kwalifikacjach wynikiem 1155pkt. Druga z faworytek Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec zajęła dopiero 9 miejsce w kwalifikacjach wynikiem 1225pkt. i w strzelaniach eliminacyjnych po wygranym pojedynku w 1/8
z Małgorzatą Góral – Stella Kielce wynikiem 7 do 1pkt. w następnych pojedynkach wygrała tylko 3 mecze zajmując w końcowej klasyfikacji dopiero 9 miejsce. Zaciętą rywalizację o zwycięstwo wśród kobiet stoczyły Magdalena Śmiałkowska i Natalia Leśniak uzyskując po 17pkt. pomocniczych. O zwycięstwie Magdaleny zadecydował bezpośredni pojedynek z Natalią,
który wygrała wynikiem 6 do 4pkt.
Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Marzec uzyskując 17pkt. przed Sławomirem Napłoszkiem – Marymont Warszawa 16pkt. Sławomir Napłoszek zajmował po kwalifikacjach 4 miejsce wynikiem 1295pkt.



Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.


Jacek Maciaszek



453
Stoją od lewej: Magdalena Śmiałkowska, Natalia Leśniak, Kamila Napłoszek, Joanna Rząsa, Adrianna Trzebińska.



453
Stoją od lewej: Paweł Marzec, Sławomir Napłoszek, Mateusz Ogrodowczyk, Marek Szafran.

[ 26-03-2018, 21:33 ]

KOMUNIKAT



W hali sportowej Gimnazjum w Tyczynie k/Rzeszowa z udziałem 166 zawodników i zawodniczek odbyły się VIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w dniach 24-25.03.2018r. Medale Mistrzostw Polski wśród najmłodszych adeptów łucznictwa zdobyli:
Młodzicy:
1. Stach Michał – MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 832pkt.
2. Rytlewski Michał – MRKS Gdańsk – 810pkt.
3. Murglin Patryk – UKS „Tarcza” Kolbudy – 806pkt.
Młodziczki:
1.
Tomaszewicz Kinga – MRKS Gdańsk – 808pkt.
2. Babiak Natalia – UKS „Tramp” Jarosław – 800pkt.
3. Kozioł Katarzyna – MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 780pkt.
Konkurencja drużynowa:
1. LKS „Łucznik-Żywiec” - 2228pkt. – Weichamer Paulina, Płaza Klaudia, Zuziak Martyna, Michalska Mariola
2. ULKS „Sokole Oko” Zawadka – 2228pkt. – Wider Aleksandra, Dudek Emilia, Dragan Oliwia
3. UKS „Talent I” Wrocław – 2172pkt. – Ciesielska Nila, Stec Aleksandra, Agaciak Dominika
O zwycięstwie „Łucznika” nad „Sokole Oko” zadecydowała większa ilość „10”.
Młodzicy:
1. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 2222pkt. – Stach Michał, Szafran Wojciech, Smyka Dawid
2. KS „Płaszowianka” Kraków – 1996pkt. – Gurgacz Michał, Kura Radosław, Słuszniak Jakub
Wystartowały tylko 2 drużyny.
Konkurencja mikstów:
1. MRKS I Gdańsk – 1618pkt. – Tomaszewicz Kinga i Rytlewski Michał
2. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 1612pkt. – Kozioł Katarzyna i Stach Michał
3. UKS „Tramp” Jarosław – 1511pkt. – Babiak Natalia i Pulit Damian
Młodzicy młodsi:
1. Kultys Jakub – KS „Hubertus” Zalesie Górne – 852pkt.
2. Podbrzeski Patryk – KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 835pkt.
3. Zaremba Michał – KS „Obuwnik” Prudnik – 812pkt.
Młodziczki młodsze:
1. Lisiecka Ewelina – KS „Ożarowianka” Ożarów Mazowiecki – 833pkt.
2. Brudek Martyna – UKS „Tramp” Jarosław – 831pkt.
3. Szóstak Adrianna – KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 831pkt.
Konkurencja drużynowa: 
1. KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 2451pkt. – Podbrzeski Patryk, Latkowski Jakub, Grzelak Kacper, Mielniczuk Bartosz
2. MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska – 2410pkt. – Burgiel Kamil, Kądzielawa Kamil, Głowacz Nikodem, Kawa Jakub
3. LKS „Jar” Kielnarowa – 2342pkt. - Czekański Jakub, Szymczak Olaf, Bil Krystian
Dziewczęta młodsze:
1. KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 2404pkt. – Szóstak Adrianna, Salicka Julia, Stoma Weronika, Błaszczyk Zuzanna
2. UKS „Tramp” Jarosław – 2397pkt – Brudek Martyna, Kutyła Urszula, Dziak Gabriela, Socha Natalia
3. LKS „Jar” Kielnarowa – 2393pkt. – Tomaka Paulina, Pasternak Martyna, Leśko Karolina, Czaja Katarzyna
Konkurencja mikstów:
1. KSŁ „Mewa I” Kołobrzeg – 1666pkt. – Szóstak Adrianna i Podbrzeski Patryk
2. UKS „Grot I” Ruda Śląska – 1634pkt. – Lepa Natalia i Szłapak Artur
3. LKS „Jar I” Kielnarowa – 1616pkt. – Tomaka Paulina i Czekański Jakub
KLASYFIKACJA MEDALOWA KLUBÓW SPORTOWYCH:
1. KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy
2. MRKS „Gdańsk” – 3 złote, 1 srebrny
3. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy
4. KS „Hubertus” Zalesie Górne – 1 złoty
5. KS „Ożarowianka” Ożarów Mazowiecki – 1 złoty
6. LKS „Łucznik-Żywiec” – 1 złoty
7. UKS „Tramp” Jarosław – 3 srebrne, 1 brązowy
8. UKS „Grot” Ruda Śląska – 1 srebrny
9. ULKS „Sokole Oko” Zawadka – 1 srebrny
10. MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska – 1 srebrny
11. KS „Płaszowianka” Kraków – 1 srebrny
12. LKS „Jar” Kielnarowa – 3 brązowe
13. KS „Obuwnik” Prudnik – 1 brązowy
14.  ULKS „Tarcza” Kolbudy – 1 brązowy
15. UKS „Talent” Wrocław – 1 brązowy
Polski Związek Łuczniczy przypomina wszystkim klubom prowadzącym szkolenie w kategorii młodzików i dzieci,
że Mistrzostwa Polski Młodzików w Żywcu w dniach 8-9.09.2018r. odbędą się również w 2 kategoriach wiekowych: młodzików i młodzików młodszych.



Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.


Jacek Maciaszek



455
Najmłodsi adepci strzelania z łuku przy zapisie swoich trafień na tarczach w Tyczynie


455
Młodzicy podczas strzelania na odległość 18m w hali sportowej Gimnazjum w Tyczynie


455
Medalistki wśród młodziczek: 1 – Kinga Tomaszewicz – MRKS Gdańsk, 2 – Natalia Babiak – Tramp Jarosław,
3 – Katarzyna Kozioł – Podkarpacie Jedlicze.


455
Medaliści wśród młodzików: 1 – Michał Stach – Podkarpacie Jedlicze, 2 – Michał Rytlewski – MRKS Gdańsk,
3 – Patryk Murglin – Tarcza Kolbudy


455
Konkurencja drużynowa młodziczek: 1 – Łucznik Żywiec i trener Wiktor Patryas, 2 – Sokole Oko Zawadka wraz z trenerem Ryszardem Boguniem, 3 – Talent Wrocław z trenerem Leszkiem Raburskim


455
Młodziczki młodsze: 1 – Ewelina Lisiecka – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, 2 – Martyna Brudek – Tramp Jarosław,
3 – Adrianna Szóstak – Mewa Kołobrzeg


455
Młodzicy młodsi: 1 – Jakub Kultys – Hubertus Zalesie Górne, 2 – Patryk Podbrzeski – Mewa Kołobrzeg, 3 – Michał Zaremba – Obuwnik Prudnik. Trenerka Mewy Kołobrzeg - Joanna Nowicka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996r. wręcza medal złoty dla zwycięzcy.


455
Konkurencja drużynowa młodziczek młodszych: 1 – Mewa Kołobrzeg wraz ze swoją trenerką Joanną Nowicką,
2 – Tramp Jarosław ze swoim trenerem Jarosławem Kutyłą, 3 – Jar Kielnarowa i trener zawodniczek Jan Szeliga


455
Konkurencja drużynowa młodzików młodszych: 1 – Mewa Kołobrzeg, 2 – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, 3 – Jar Kielnarowa,
4 – Grot Ruda Śląska, 5 – ULKS Włoszczowice, 6 – UKS 95 Wrocław, 7 – Łucznik Żywiec



 1 2 >
„XXXV Memoriał Ireny Szydłowskiej”
Krajowe:  Warszawa (PL)
Termin:   23-24.06
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY XXXIII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W ŁUCZNICTWIE
Krajowe:  Bytom (PL)
Termin:   30.06-01.07
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Młodzieżowcy,