PL
EN

Wyniki 2018

[ 26-03-2018, 21:33 ]

KOMUNIKAT



W hali sportowej Gimnazjum w Tyczynie k/Rzeszowa z udziałem 166 zawodników i zawodniczek odbyły się VIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w dniach 24-25.03.2018r. Medale Mistrzostw Polski wśród najmłodszych adeptów łucznictwa zdobyli:
Młodzicy:
1. Stach Michał – MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 832pkt.
2. Rytlewski Michał – MRKS Gdańsk – 810pkt.
3. Murglin Patryk – UKS „Tarcza” Kolbudy – 806pkt.
Młodziczki:
1.
Tomaszewicz Kinga – MRKS Gdańsk – 808pkt.
2. Babiak Natalia – UKS „Tramp” Jarosław – 800pkt.
3. Kozioł Katarzyna – MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 780pkt.
Konkurencja drużynowa:
1. LKS „Łucznik-Żywiec” - 2228pkt. – Weichamer Paulina, Płaza Klaudia, Zuziak Martyna, Michalska Mariola
2. ULKS „Sokole Oko” Zawadka – 2228pkt. – Wider Aleksandra, Dudek Emilia, Dragan Oliwia
3. UKS „Talent I” Wrocław – 2172pkt. – Ciesielska Nila, Stec Aleksandra, Agaciak Dominika
O zwycięstwie „Łucznika” nad „Sokole Oko” zadecydowała większa ilość „10”.
Młodzicy:
1. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 2222pkt. – Stach Michał, Szafran Wojciech, Smyka Dawid
2. KS „Płaszowianka” Kraków – 1996pkt. – Gurgacz Michał, Kura Radosław, Słuszniak Jakub
Wystartowały tylko 2 drużyny.
Konkurencja mikstów:
1. MRKS I Gdańsk – 1618pkt. – Tomaszewicz Kinga i Rytlewski Michał
2. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 1612pkt. – Kozioł Katarzyna i Stach Michał
3. UKS „Tramp” Jarosław – 1511pkt. – Babiak Natalia i Pulit Damian
Młodzicy młodsi:
1. Kultys Jakub – KS „Hubertus” Zalesie Górne – 852pkt.
2. Podbrzeski Patryk – KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 835pkt.
3. Zaremba Michał – KS „Obuwnik” Prudnik – 812pkt.
Młodziczki młodsze:
1. Lisiecka Ewelina – KS „Ożarowianka” Ożarów Mazowiecki – 833pkt.
2. Brudek Martyna – UKS „Tramp” Jarosław – 831pkt.
3. Szóstak Adrianna – KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 831pkt.
Konkurencja drużynowa: 
1. KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 2451pkt. – Podbrzeski Patryk, Latkowski Jakub, Grzelak Kacper, Mielniczuk Bartosz
2. MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska – 2410pkt. – Burgiel Kamil, Kądzielawa Kamil, Głowacz Nikodem, Kawa Jakub
3. LKS „Jar” Kielnarowa – 2342pkt. - Czekański Jakub, Szymczak Olaf, Bil Krystian
Dziewczęta młodsze:
1. KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 2404pkt. – Szóstak Adrianna, Salicka Julia, Stoma Weronika, Błaszczyk Zuzanna
2. UKS „Tramp” Jarosław – 2397pkt – Brudek Martyna, Kutyła Urszula, Dziak Gabriela, Socha Natalia
3. LKS „Jar” Kielnarowa – 2393pkt. – Tomaka Paulina, Pasternak Martyna, Leśko Karolina, Czaja Katarzyna
Konkurencja mikstów:
1. KSŁ „Mewa I” Kołobrzeg – 1666pkt. – Szóstak Adrianna i Podbrzeski Patryk
2. UKS „Grot I” Ruda Śląska – 1634pkt. – Lepa Natalia i Szłapak Artur
3. LKS „Jar I” Kielnarowa – 1616pkt. – Tomaka Paulina i Czekański Jakub
KLASYFIKACJA MEDALOWA KLUBÓW SPORTOWYCH:
1. KSŁ „Mewa” Kołobrzeg – 3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy
2. MRKS „Gdańsk” – 3 złote, 1 srebrny
3. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze – 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy
4. KS „Hubertus” Zalesie Górne – 1 złoty
5. KS „Ożarowianka” Ożarów Mazowiecki – 1 złoty
6. LKS „Łucznik-Żywiec” – 1 złoty
7. UKS „Tramp” Jarosław – 3 srebrne, 1 brązowy
8. UKS „Grot” Ruda Śląska – 1 srebrny
9. ULKS „Sokole Oko” Zawadka – 1 srebrny
10. MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska – 1 srebrny
11. KS „Płaszowianka” Kraków – 1 srebrny
12. LKS „Jar” Kielnarowa – 3 brązowe
13. KS „Obuwnik” Prudnik – 1 brązowy
14.  ULKS „Tarcza” Kolbudy – 1 brązowy
15. UKS „Talent” Wrocław – 1 brązowy
Polski Związek Łuczniczy przypomina wszystkim klubom prowadzącym szkolenie w kategorii młodzików i dzieci,
że Mistrzostwa Polski Młodzików w Żywcu w dniach 8-9.09.2018r. odbędą się również w 2 kategoriach wiekowych: młodzików i młodzików młodszych.



Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.


Jacek Maciaszek



455
Najmłodsi adepci strzelania z łuku przy zapisie swoich trafień na tarczach w Tyczynie


455
Młodzicy podczas strzelania na odległość 18m w hali sportowej Gimnazjum w Tyczynie


455
Medalistki wśród młodziczek: 1 – Kinga Tomaszewicz – MRKS Gdańsk, 2 – Natalia Babiak – Tramp Jarosław,
3 – Katarzyna Kozioł – Podkarpacie Jedlicze.


455
Medaliści wśród młodzików: 1 – Michał Stach – Podkarpacie Jedlicze, 2 – Michał Rytlewski – MRKS Gdańsk,
3 – Patryk Murglin – Tarcza Kolbudy


455
Konkurencja drużynowa młodziczek: 1 – Łucznik Żywiec i trener Wiktor Patryas, 2 – Sokole Oko Zawadka wraz z trenerem Ryszardem Boguniem, 3 – Talent Wrocław z trenerem Leszkiem Raburskim


455
Młodziczki młodsze: 1 – Ewelina Lisiecka – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, 2 – Martyna Brudek – Tramp Jarosław,
3 – Adrianna Szóstak – Mewa Kołobrzeg


455
Młodzicy młodsi: 1 – Jakub Kultys – Hubertus Zalesie Górne, 2 – Patryk Podbrzeski – Mewa Kołobrzeg, 3 – Michał Zaremba – Obuwnik Prudnik. Trenerka Mewy Kołobrzeg - Joanna Nowicka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996r. wręcza medal złoty dla zwycięzcy.


455
Konkurencja drużynowa młodziczek młodszych: 1 – Mewa Kołobrzeg wraz ze swoją trenerką Joanną Nowicką,
2 – Tramp Jarosław ze swoim trenerem Jarosławem Kutyłą, 3 – Jar Kielnarowa i trener zawodniczek Jan Szeliga


455
Konkurencja drużynowa młodzików młodszych: 1 – Mewa Kołobrzeg, 2 – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, 3 – Jar Kielnarowa,
4 – Grot Ruda Śląska, 5 – ULKS Włoszczowice, 6 – UKS 95 Wrocław, 7 – Łucznik Żywiec



VII Memoriał Jana Konopczyńskiego
Krajowe:  Żołędowo (PL)
Termin:   22.09
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy, Jun. Młodsi,