PL
EN

WYNIKI 2021


 1 2 3 > »

[ 20-08-2021, 19:08 ]

Punktacja Województw w roku 2021 

/Aktualny stan na dzień 20.08.2021r./ 

Miejsce

 

Województwo

MŁMP

MPJ

OOM

MMM
stan na 30.09

Suma

1

ŚLĄSKIE 

144

135

99

-

378

2

MAZOWIECKIE 

199

91

56,67

-

346,67

3

MAŁOPOLSKIE 

88

32

39,92

-

159,92

4

PODKARPACKIE 

114

14

28,84

-

156,84

5

DOLNOŚLĄSKIE

90

35

22,5

-

147,5

6

WIELKOPOLSKIE 

79

32

11,5

-

122,5

7

ŁÓDZKIE 

25

35

11

-

71

8

KUJAWSKO-POMORSKIE 

32

4

13

-

49

9

POMORSKIE 

45

-

1

-

46

10

ŚWIĘTOKRZYSKIE 

8

13

8

-

29

11

LUBELSKIE 

8

15

2

-

25

12

ZACHODNIO-POMORSKIE 

12

-

11

-

23

13

OPOLSKIE 

8

1

7

-

16

14

PODLASKIE 

-

1

1

-

2

 

[ 20-08-2021, 19:05 ]

Ranking klubów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży wg punktacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (bez kategorii młodzików)

 

Lp.

Nazwa klubu 

OOM

MPJ

MłMP

Razem

1

LKS „Łucznik-Żywiec” 

63pkt.

113pkt.

84pkt.

260pkt.

2

SŁ „Marymont” Warszawa

17,67

47

128

192,67

3

LKS Mazowsze Teresin 

22,25

44

63

129,25

4

AZS Oś Surma Poznań 

9,5

24

79

112,5

5

UKS Talent Wrocław 

6,5

16

70

92,5

6

MLKS Czarna Strzała Bytom

2

22

60

84

7

UKS „Tramp” Jarosław 

17,33

12

47

76,33

8

KS „Płaszowianka” Kraków 

2,5

10

63

75,5

9

CWKS Resovia Rzeszów 

-

-

67

67

10

KS Społem Łódź

6,75

33

25

64,75

11

MLKS Dąbrovia Dąbrowa T.

17,92

14

25

56,92

12

ULKS Zryw Dobrcz

13

-

32

45

13

MRKS Gdańsk 

-

-

45

45

14

UKS Grot Ruda Śląska 

33

-

-

33

15

KS Stella Kielce 

8

13

8

29

16

KS Agros Zamość 

2

15

8

25

17

KS Mewa Kołobrzeg 

11

-

12

23

18

GLKS „Unia” Pielgrzymka 

-

14

8

22

19

UKS 95 Wrocław 

9

-

12

21

20

ULKS Sokole Oko Zawadka 

14,75

4

-

18,75

21

KS Obuwnik Prudnik 

5,75

1

8

14,75

22

Drukarz Warszawa

6,75

-

8

14,75

23

LKS Jar Kielnarowa 

10,17

-

-

10,17

24

KS Hubertus Zalesie Górne

9,5

-

-

9,5

25

LZS SKS Raszówka 

1,5

5

-

6,5

26

UKS Victoria Ścinawka Śr.

5,5

-

-

5,5

27

KS Boruta Zgierz

3

2

-

5

28

SNIS „Błękit” Gruszowiec

-

4

-

4

29

BKS Bydgoszcz 

-

4

-

4

30

SŁ Achilles Dobczyce 

3,25

-

-

3,25

31

UKS Świstrzały Białystok 

1

1

-

2

32

KS Leśnik Poznań 

2

-

-

2

33

LKS „Makovia” Makowisko

-

2

-

2

34

ŁKS Zamek Suski 

1,5

-

-

1,5

35

UKS Sajdak Głogów Mł.

1,34

-

-

1,34

36

UKS Piątka Zgierz 

1,25

-

-

1,25

37

KŁ Chrobry Głuchołazy 

1,25

-

-

1,25

38

UKS Morświn Gdynia 

1

-

-

1

39

LKS Tempo Stolarzowice 

1

-

-

1

40 

KS Rokis Radzymin 

0,5

-

-

0,5

 

 

[ 2-08-2021, 19:24 ]

Kinga Tomaszewicz i Maksymilian Osuch złotymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów 2021

Na torach „LKS Łucznik Żywiec” w dniach 30.07-1.08.2021 r. rozegrano LXX Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie.Wśród juniorek triumfowała Kinga Tomaszewicz (LKS Łucznik Żywiec), która w finale pokonała Zuzannę Bączyk (SŁ Marymont Warszawa) a o zwycięstwie zadecydowała jedna strzała. Po bardzo wyrównanym pojedynku zawodniczki strzelały baraż, który zakończył się trafieniami 9:9 a strzała zawodniczki z łucznika znalazła się bliżej środka tarczy.

981

Kinga Tomaszewicz - LKS Łucznik Żywiec - złoty medal

W kategorii juniorów nie zabrakło niespodzianek w pojedynku finałowym spotkali się Maksymilian Osuch (AZS OŚ Surma Poznań) z Miłoszem Olczakiem (LKS Mazowsze Teresin). Pojedynek zakończył się wynikiem 6:4 dla łucznika z Poznania.

982

Maksymilian Osuch - AZS OŚ Surma Poznań - złoty medal

W kategorii zespołowej juniorek złoty medal wywalczyły zawodniczki z Mazowsza Teresin, które w finale pokonały zawodniczki gospodarzy 5:4.

985

Zespół juniorek LKS Mazowsze Teresin

Wśród juniorów nie zawiedli gospodarze pokonując 6:0 reprezentantów Kieleckiej Stelli.

984

Zespół juniorów - LKS Łucznik Żywiec

Gospodarze również triumfowali w mikście 6:0 z Unią Pielgrzymka.

983

Żywiecki Mikst - Filip Łazowski, Karolina Jurasz

Juniorki indywidualnie:

  1. 1.Tomaszewicz Kinga – LKS Łucznik Żywiec
  2. 2.Bączyk Zuzanna – SŁ Marymont Warszawa
  3. 3.Babiak Natalia – UKS Tramp Jarosław, Kaczmarek Natalia – KS Płaszowianka Kraków

987Podium juniorek

Juniorzy indywidualnie:

  1. 1.Osuch Maksymilian – AZS OŚ Surma Poznań
  2. 2.Olczak Miłosz – LKS Mazowsze Teresin
  3. 3.Ostasz Bartłomiej – KS Agros Zamość, Nowak Łukasz – KS Społem Łódź

986

Zespoły juniorki

  1. 1.LKS Mazowsze Teresin: Małolepsza Maria, Woźniak Iza, Rutkowska Aleksandra
  2. 2.Łucznik Żywiec II: Hankus Oliwia, Jurasz Karolina, Sawicka Anna
  3. 3.MLKS Czarna Strzała Bytom: Stach Martyna, Michalska Natalia, Krochmalska Zuzanna, KS Społem Łódź: Nowak Dominika, Skerlik Anastasiia, Lipska Wiktoria

990

Zespoły juniorzy:

  1. LKS Łucznik Żywiec: Łazowski Filip, Kupczak Konrad, Wojtala Adam
  2. KS Stella Kielce: Soboń Paweł, Dziedzic Wiktor, Gil Radosław
  3. LKS Łucznik Żywiec II: Mędrzak Mateusz, Dovgan Ostap, Hudyma Bohdan, MLKS Dąbrovia Dąbrowa T.: Szczebak Kamil, Kaliciński Wiktor, Łabuz Konrad.

991

Miksty:

  1. LKS Łucznik Żywiec: Jurasz Karolina, Łazowski Filip
  2. GLKS Unia Pielgrzymka: Kędzierska Małgorzata, Chojecki Miłosz
  3. LKS Mazowsze Teresin: Małolepsza Maria, Kryszakiewicz Krystian, UKS Talent Wrocław: Goclon Weronika, Naścior Andrzej

992


988

Zuzanna Bączyk - srebrny medal w kategorii juniorek


989

Olczak Miłosz - srebrny medal w kategorii juniorów

[ 22-07-2021, 20:54 ]

971

[ 19-07-2021, 10:28 ]

Weronika Siwak i Jakub Bąk złotymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 

w łucznictwie.

964

Weronika Siwak - ULKS Zryw Dobrcz


965

Jakub Bąk - LKS Łucznik Żywiec


18 lipca 2021 w Dobrczu zakończyły się strzelania w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie.

Indywidualnie najlepiej spisali się Weronika Siwak (ULKS Zryw Dobrcz) i Jakub Bąk (LKS Łucznik Żywiec)

Weronika w finale pokonała zawodniczkę LKS Mazowsza Teresin Alicję Zygmunciak 6:0.

Kuba Bąk w pojedynku finałowym zwyciężył 6:4 z Kamilem Kądzielawą (MLKS Dąbrowa Tarnowska)

 

Na miejscach medalowych znaleźli się:

 

juniorki młodsze:

  • 1.Siwak Weronika – ULKS Zryw Dobrcz
  • 2.Zygmunciak Alicja – LKS Mazowsze Teresin
  • 3.Dylik Oliwia – LKS Mazowsze Teresin, Kutyła Urszula – UKS Tramp Jarosław

969


Juniorzy młodsi:

  • 1.Jakub Bąk – LKS Łucznik Żywiec
  • 2.Kądzielawa Kamil – MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
  • 3.Pilniak Mikołaj – UKS 95 Wrocław, Sroka Jakub – UKS Grot Ruda Ślaska

970

Zespoły juniorki młodsze:

  • 1.LKS Łucznik Żywiec
  • 2.Województwo Mazowieckie
  • 3.UKS Grot Ruda Śląska, Województwo Dolnośląskie 

966


Zespoły juniorzy młodsi:

  • 1.LKS Łucznik Żywiec
  • 2.UKS Grot Ruda Śląska
  • 3.Województwo Małopolskie, Województwo Wielkopolskie

967


Miksty:

  • 1.SŁ Marymont Warszawa
  • 2.Województwo Małopolskie
  • 3.LKS Łucznik Żywiec, Województwo Mazowieckie

968

 

 

[ 5-07-2021, 21:41 ]

SYLWIA ZYZAŃSKA I PIOTR STARZYCKI ZWYCIĘŻYLI W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW

 

W Gdańsku w dniach 2-4.07.2021 r. odbyły się 85 Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie.

 

Wśród kobiet złoty medal zdobyła Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec), która w finale pokonała Magdalenę Śmiałkowską (KS Społem Łódź) 6:0

961

Sylwia Zyzańska Mistrzyni Polski

Wśród mężczyzn złoto wystrzelał Piotr Starzycki, który w finale 6:2 pokonał Sławomira Napłoszka obaj z Marymontu Warszawa.

962

Piotr Starzycki Mistrz Polski 

 

Wyniki indywidualne kobiet:

 

  1. 1.Zyzańska Sylwia
  2. 2.Śmiałkowska Magdalena
  3. 3.Leśniak Natalia, Tobolewska Anna

 

Wyniki indywidualne wśród mężczyzn:

 

  1. 1.Starzycki Piotr
  2. 2.Napłoszek Sławomir
  3. 3.Kasprowski Oskar, Sierakowski Kacper
 

Wyniki zespołowe kobiet:

 
  1. 1.LKS Łucznik Żywiec
  2. 2.LKS Mazowsze Teresin
  3. 3.LKS Łucznik Żywiec II, MLKS Czarna Strzała Bytom
 

Wyniki zespołowe mężczyzn:

 
  • 1.SŁ Marymont Warszawa I
  • 2.ULKS Zryw Dobrcz
  • 3.LKS Łucznik Żywiec, SŁ Marymont Warszawa IV

 

Wyniki mikstów:

 

  • 1.LKS Łucznik Żywiec I
  • 2.LKS Łucznik Żywiec II
  • 3.LKS Łucznik Żywiec III, ULKS Zryw Dobrcz

 

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski Seniorów

 

Miejsce

Klub

Złoty

Srebrny

Brązowy

Razem

1

LKS Łucznik Żywiec

3

1

5

9

2

SŁ Marymont Warszawa

2

1

2

5

3

ULKS Zryw Dobrcz

 

1

2

3

4

KS Społem Łódź

 

1

 

1

5

LKS Mazowsze Teresin

 

1

 

1

6

MLKS Czarna Strzała Bytom

 

 

1

1

[ 3-06-2021, 20:50 ]

KACPER SIERAKOWSKI PIĄTY W MISTRZOSTWACH EUROPY

 

 

Kacper Sierakowski i męska drużyna w składzie: Sławomir Napłoszek, Kacper Sierakowski i Marek Szafran zaliczyli udany występ w Mistrzostwach Europy Seniorów w tureckiej Antalayi.

Zespół mężczyzn zakończył rywalizację na 6 miejscu ulegając w drodze do finałowej czwórki reprezentacji Ukrainy 1:5. 

Indywidualnie bardzo dobrze spisał się Kacper Sierakowski, który w 1/4 fianłu musiał uznać wyższość Moritz Wiesera (Niemcy) i zakończył Mistrzostwa Europy na 5 miejscu!

również uległ w 1/4 finału niemcowi Mortiz Wieser

 

 


 1 2 3 > »
LXXXV Mistrzostwa Polski Seniorów Ł-AB + odległości
Krajowe:  Więcławice (PL)
Termin:   17-19.09
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy,
Mistrzostwa Świata Seniorów
Zagraniczne:  Yankton (US)
Termin:   19-26.09
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy,
Mistrzostwa Polski Studentów
Krajowe:  Bytom (PL)
Termin:   25.09
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Studenci,
IV Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych
Krajowe:  Głuchołazy (PL)
Termin:   25.09
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Jun. Młodsi,